Kosci.pl
 
  Kości
  Historia gry w kości
  Zasady gry?
  Strategia gry
  Zakłady w grze
  Stawki wygranych
  Kości Primer
  Kości Online
  Układ stołu
  FAQ
  Słowniczek
  Linki
  Kontakt
 
Strategia w kościach

Dobra strategia w kościach ma dwa cele. Jeden tyczy się chwil, kiedy idzie nam w grze bardzo dobrze i musimy osiągnąć jak najwięcej. Drugi dotyczy chwil, gdy przegrywamy i nie idzie nam za dobrze, chodzi wtedy o to, żeby stracić jak najmniej. Jeżeli zastosujesz strategią, która będzie ci mówiła dokładnie gdzie obstawiać, na co stawiać i jak się do tego zabrać, będziesz się wtedy stosował nie do strategii, ale raczej do sytemu gry w kości.

Różnica pomiędzy strategią a systemem nie może być lekceważona. W systemie staramy się wygrać poprzez systematyczność. I tylko tyle, staramy się wygrać za pomocą liczb, łącząc zakłady w coś, co pozwoli zmniejszyć przewagę kasyna na korzyść gracza. Jednak gry w kasynie są matematycznymi bestiami i na ich rozwój poświecono mnóstwo czasu. Wielu matematyków pracowało latami, aby złamać kod kości, ale jeden prosty szczegół obstawiania na przeciw nie pozwala na dłuższą metę zmienić przewagi na korzyść gracza.

Z drugiej strony strategia jest sposobem na grę, a nawet pewnego rodzaju stylem gry. Strategia pomaga odejść od stołu w trudnych momentach gry bez uganiania się za przegranymi. Innymi słowy pozwala na granie mądre. Wyjaśnię niuanse strategii przy stole do gry, bez omawiania zbyt wielu poszczególnych zakładów.

Moja całościowa strategia finansowa w kościach polega w dużym stopniu na logice, ale wymaga cierpliwości i dużej siły woli, aby się jej stosować. Powodem tego jest to, że jedną z ważniejszych ról w mojej strategii odgrywa gospodarowanie finansami, szczególnie limitami wygranych i porażek. Limity porażek są tkwiącą w umyśle kwotą pieniędzy, którą ustalamy, aby mieć komfort przegranej. Limit wygranej to kwota, którą chciałoby się wygrać zanim powinno się pomyśleć o odejściu z gry. Nie są to zmienne, które można zmieniać podczas gry, więc te liczby należy ustalić przed nią.

Sesja z moją strategią gry będzie wyglądała w ten sposób. Ustawiam limit porażki powiedzmy na 500 PLN. Ustalam także limit wygranej i myślę sobie, że będę szczęśliwy zamieniając moje początkowe 1000PLN w 1400 PLN. Wiem teraz z wyprzedzeniem, że z początkowym, 1000PLN, odchodzę, gdy mam 1400PLN lub w dół, 500PLN.

A teraz szczegóły tego jak chcę osiągnąć te 1400PLN. Zaczynam z 100PLN przed sobą. Jeżeli zamienię te 100PLN w 200PLN schowam do kieszeni, pierwsze 100PLN i będę grał tylko wygraną. Jeżeli tak się stanie, że przegram, to powrócę do swojego pierwszego 100PLN. Jeżeli przegram i to 100PLN będę wtedy w 1/5 drogi do mojego limitu porażki (zauważcie jak jestem świadomy tego, w którym punkcie gry się znajduję). Przede wszystkim będę się starał podwoić tą sumę do momentu, w którym będę grał wygranymi. Później za każdym razem wygrywając 100PLN będę je chował do kieszeni. Zawsze korzystam z mini-budżetu całkowitego w wysokości 100PLN. Za każdym razem przegrywając pieniądze (w czasie 100PLN mini-sesji), dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jaką część straciłem i jak sie maja moje finanse do pozycji, z której zacząłem. Strategia w kościach angażuje dobrą gospodarkę finansami i ciągłą świadomość i na zakończenie dodam, że należy grać wygraną kiedykolwiek jest to możliwe.

 

 
Copyright © 2005-2006 www.kosci.pl. All rights reserved.