Kosci.pl
 
  Kości
  Historia gry w kości
  Zasady gry?
  Strategia gry
  Zakłady w grze
  Stawki wygranych
  Kości Primer
  Kości Online
  Układ stołu
  FAQ
  Słowniczek
  Linki
  Kontakt
 
Kości Primer

W tym rozdziale nie będziemy się przyglądać dokładnie rozgrywce, ale skupimy się na aspektach wyjątkowych i charakterystycznych dla kasyn rzeczywistych (w przeciwieństwie do kasyn online). W ten sposób, aby nie wyjść na idiotę zaczynając grać. Oczywiście to nic złego wyglądać jak idiota, ale jeżeli nie chcesz popsuć sobie reputacji zachęcam do dalszej lektury.

W kasynie kości są traktowane w sposób, którego jestem pewny, że nie rozumiem. Słowa używane przez rozdającego i tempo gry, wszystko zdaje się mieć na celu odstraszenie nowych graczy. Naprawdę wygląda to tak, jakby te niepotrzebne komplikacje miały odpychać potencjalnych nowych uczestników gry. Może to być robione umyślnie, aby zabawiać i czarować graczy wyższej klasy obecnych przy stole, ale czy nie jest to ze stratą dla szansy zapoznania większej liczby ludzi z grą? Może i jest, nie prowadzę kasyna, więc tak naprawdę nie wiem, ale dla mnie nie jest to logiczne.

Zacznę od tego, że w rzeczywistym kasynie gra się za pomocą ‘czeków’ (checks) (słowo ‘żetony’ jest poprawne tylko przy stole do ruletki) i należy zakupić kilka czeków przed podejściem do stołu, lub już jak się tam znajdziecie. Kupując przy stole należy się upewnić, że rozdający nas zrozumiał, że chcemy kupić czeki za gotówkę, w przeciwnym wypadku może założyć, że chcemy postawić całą swoją forsę! Należy upewnić się także, aby dokonać zakupu, gdy graczowi nie podano jeszcze kości, mamy mniejszą szansę na przeszkodzenie w rzucie (weźcie to do serca i uważajcie na swoje ręce cały czas będąc przy stole, łatwo mogą komuś przeszkodzić w grze!)

Sesja gry wygląda dokładnie tak samo jak opisano na wcześniejszych stronach, ale gra w kasynie wymaga zachowania zasad etykiety. Zaczynając od zwracania uwagi na ilość miejsca, które się zajmuje. Gracz w kości przy stole potrzebuje trochę miejsca na łokcie i nogi, ale wielcy ludzie, tacy jak ja, często opierają się o stół rozpychając się i zajmują znacznie więcej miejsca niż nawet przypuszczają. Nowi gracze chcąc dołączyć do stołu nie mają na to szansy, bo brakuje miejsca. A ludzie za twoich pleców będą mieli sporo zabawy obserwując, na kogo wpadłeś.

Przesądy są równie charakterystyczne dla tej gry. Nigdy, przenigdy nie wymawiaj słowa ‘siedem’ na głos przy stole. To tak jakby wzywać imię szatana, który ma się za chwilę pojawić. Rzucając kości, gdy wylecą ci one poza stół, powiedz wystarczająco głośno, aby rozdający cię usłyszał ‘te same kości’. Nie chodzi o to, aby uniknąć pecha (jak w przypadku nie wypowiadania słowa siedem), ale żeby przynieść szczęście. Nikt się jednak bardzo nie obrazi, jeżeli zapomnisz poprosić o te same kości. Nigdy nie chuchaj na kości, to po prostu obrzydliwe, chyba że jesteś piękną kobietą. Pięknym kobietom większość rzeczy uchodzi przy stole na sucho i mogą ignorować wszelkie wspomniane wyżej przesądy i reguły. W końcu szczęście przynosi grająca dziewczyna ‘dziewica’, (która poczuła po raz pierwszy przy stole do gry wielkie emocje).
Ponieważ zrozumienie przesądów gry i postępowanie odpowiednio do nich jest tylko jednym z elementów potrzebnych do tego, aby nie zrobić z siebie idioty przy stole do gry, należy się także nauczyć jak robić i umieszczać zakłady. Zapoznaj się z dalszymi stronami, aby poznać ten wrażliwy temat następnie zapoznaj się ze stroną, która rzuca nieco więcej światła na zasady gry, na poszczególne zakłady i przedstawia sprawę z perspektywy gracza. Jest to podstawa, przed poznaniem wszystkich możliwych zakładów przy stole, które podzieliliśmy dla ciebie na rozdziały o dobrych i złych zakładach.

 

 
Copyright © 2005-2006 Kości. All rights reserved.