Kosci.pl
 
  Kości
  Historia gry w kości
  Zasady gry?
  Strategia gry
  Zakłady w grze
  Stawki wygranych
  Kości Primer
  Kości Online
  Układ stołu
  FAQ
  Słowniczek
  Linki
  Kontakt
 
Kości Online

Kości online stają się rozgrywką jednoosobową. Ma to swoje dobre i złe strony. Brakuje wspólnego zjednoczonego ducha walki wszystkich graczy. Ale w zamian otrzymujemy środowisko nieznane do tej pory w tej grze. To ciche otoczenie, gdzie każdy może odnaleźć swój spokój wewnętrzny.

Ta różnica w otoczeniu jest być może najbardziej znaczącą różnicą w grze. Kasyna w Las Vegas bardzo się starają, aby rozproszyć naszą uwagę. Mają ciężkie zadanie, aby gracze jednocześnie grali więcej i przykładali mniej uwagi do tego, co właściwie robią. Jedną ze skutecznych technik jest oferowanie darmowego alkoholu - dla każdego. W swoim domu natomiast można spożyć go tak dużo, albo tak niewiele, w zależności od ochoty. Można także tak zaaranżować swoje miejsce do grania, aby móc obserwować czas rozgrywki (to coś, czego kasyno nie pozwoli ci zobaczyć).

Internetowe kasyna inaczej także obdarowują gratisami (comp) swoich graczy. Słowo ‘comp’ to skrót od angielskiego słowa ‘complimentary’, czyli gratisowy, zazwyczaj jest to coś, co w kasynie dostaje się za darmo. W Las Vegas często jest to posiłek, darmowy pokój, lub też coś innego, co zatrzymuje cię w kasynie. Gratisy takie otrzymuje się po zarejestrowaniu i otrzymaniu karty klubu gracza do wykorzystania przy automatach i stołach. Po wygraniu znacznej sumy można obliczyć wartość gratisów z karty. W kasynach online jedynym, gratisem, którego nie otrzymasz to gotówka do ręki. Zazwyczaj otrzymuje się takie gratisy jako zachętę do zarejestrowania się w jakimś szczególnym kasynie. Najczęściej gratisy to bonusy w postaci dodatkowych środków finansowych dodawanych do depozytu początkowego. Niektóre kasyna online aktualnie oferują zwiększenie depozytu początkowego nawet o 300% za rejestrację. Rozejrzyj się po stronach naszych sponsorów, być może znajdziesz coś godnego uwagi (promocje i gratisy w kasynach online ciągle się zmieniają, a najlepsze oferty szybko się pojawiając, równie szybko znikają).

Po zalogowaniu się w kasynie online, pierwszą rzeczą, którą zauważysz to tylko jedna połówka stołu do gry. Ale jeżeli grałeś już kiedyś wcześniej zrozumiesz, że tylko tyle ci wystarczy, bo druga połowa jest tylko zbędną kopią tego, co widzisz.

Robienie zakładów to głównie kwestia wyboru odpowiedniego rozmiaru żetonów/czeków poprzez kliknięcie na nie i na miejsce zakładu. Tak naprawdę jest w tym niewiele zabawy, gdy oglądamy żetony, zakłady, wygrane i porażki ustawiane przez niewidoczną elektroniczną rękę. Nie ma czekania na powolnych rozdających opóźniających twoją wygraną.

Gra w kości online to inne, lecz cały czas bardzo znajome doświadczenie. Te same emocje towarzyszą nam, gdy zaczynamy wygrywać pieniądze. Otrzymanie wypłaty poprzez Internet jest również doświadczeniem innym, ale nie mniej rzeczywistym i satysfakcjonującym. Nie trzeba też przechodzić z całą wygraną przez środek kasyna (mijając te zachęcające stoły do gier). Oczywiście moim zdaniem bank bardziej oszukuje niż w rzeczywistym kasynie, ale tą historię opowiem innym razem.

 

 
Copyright © 2005-2006 Kości. All rights reserved.